niedziela, 28 maja, 2023

3 najbogatszych ludzi na świecie w 2022 r.

Musisz zobaczyć

Co roku amerykański magazyn ekonomiczny Forbes publikuje listę najbogatszych ludzi na świecie. Znajdują się na niej osoby, których majątek szacowany jest na nie mniej niż 1 mld dolarów. Oto sylwetki tych, którzy znaleźli się na szczycie w 2022 r.

Elon Reeve Musk

Obecnie znajduje się na szczycie rankingu. Awansował o jedną pozycję w stosunku do poprzedniego roku. Jego majątek oszacowany został na 219 mld dolarów. Jako założyciel lub współzałożyciel powiązany jest z takimi firmami jak Tesla, SpaceX czy PayPal. Urodził się w Pretorii, w RPA. Ma 52 lata. Uzyskał licencjat z ekonomii i fizyki na University of Pennsylvania. Jego firma SpaceX skonstruowała rakietę Falcon 1, która jako pierwsza w historii prywatna rakieta umieściła satelitę na orbicie Ziemi.

Jeff Bezos

Zajmuje drugie miejsce i zanotował tym samym spadek o jedno miejsce w rankingu. Jego majątek został oszacowany na 171 mld dolarów. Pełne imię Jeffa brzmi Jeffrey Preston Bezos. Urodził się w USA, w Albuquerque. Ukończył Uniwersytet Pricnceton. Jest założycielem internetowego portalu Amazon.com oraz przedsiębiorstwa przemysłu kosmicznego Blue Origin. Wcześniej pracował jako analityk finansowy. Uczestniczył w pierwszym locie załogowym swojej firmy w kosmos. Ma 58 lat.

Bernard Arnault z rodziną

Bernard Jean Étienne Arnault znajduje się niezmiennie, w stosunku do ubiegłego roku, na trzeciej pozycji rankingu najbogatszych ludzi na świecie. Urodził się we Francji, w Roubaix. Ma tytuł inżynierski zdobyty na paryskiej politechnice. Pochodzi z rodziny przedsiębiorców. Związany jest z LVMH, czyli Louis Vuitton Moët Hennessy, którego to koncernu jest prezesem. Kolekcjonuje dzieła sztuki. Ma 73 lata. Majątek Arnaulta i jego rodziny został oszacowany na 158 mld dolarów.

Jak widać kosmiczne pieniądze, które zarabiają najbogatsi ludzie na świecie, wiążą się nierzadko z kosmicznym podbojem. Jednak sprzedaż dóbr luksusowych też pozwala żyć na wysokim poziomie. A nam, cóż, pozostaje czasem o tym luksusie pomarzyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Więcej artykułów

Najnowsze