piątek, 24 marca, 2023

Chroń swój basen przed drobnoustrojami – plandeki basenowe

Musisz zobaczyć

Sezon letni kojarzy się z wypoczynkiem nad wodą. Nie każdy jednak lubi tłoczyć się na plaży. Ci, którzy preferują zacisze własnego podwórza, coraz częściej wybierają baseny ogrodowe. Tu jednak pojawia się problem – jak chronić swój basen przed zanieczyszczeniami? Rozwiązanie stanowią plandeki basenowe, które można nabyć w sklepie z akcesoriami do basenu.

Plandeki basenowe – czym się cechują?

Wysokiej jakości pokrywy do basenów stelażowych tworzone są z mocnych i wytrzymałych materiałów, takich jak tworzywo PVC. Pozwala to na korzystanie z nich przez lata, a nie tylko przez jeden sezon. Plandeki basenowe są odporne na zabrudzenia. Łatwo utrzymasz je w czystości. Mają ponadto różne kształty i wielkości, dzięki czemu bez trudu dopasujesz je do wymiarów i kształtu Twojego basenu. Wyposażenie pokryw basenowych w linki mocujące daje zabezpieczenie przed zerwaniem, np. przez wiatr i niepożądanym odkryciem całego bądź części zbiornika. Dobry sklep z akcesoriami do basenu ma w swoim asortymencie plandeki basenowe wyposażone w otwory odpływowe, które rozwiążą problem gromadzenia się wody na powierzchni i odprowadzą jej nadmiar.

Przed czym chroni nas plandeka?

Przede wszystkim zabezpiecza basen przed owadami i innymi drobnymi żyjątkami, które wpadają do wody. Nie pozwala też na gromadzenie się wewnątrz basenu liści i innych fragmentów roślin. Oszczędzasz dzięki temu czas, który trzeba by było poświęcić na wyławianie ich ręcznie bądź sitkiem. Plandeka basenowa chroni ponadto przed ptasimi zanieczyszczeniami. Cechuje ją wysoka nieprzemakalność, dzięki czemu jest doskonałą barierą dla małego deszczu. Dodatkowo pokrywa stanowi izolację termiczną dla wody w basenie. Pozwala to utrzymać dłużej pożądaną temperaturę. Plandeka basenowa jest również niezwykle ważna ze względów bezpieczeństwa. Zapobiega bowiem przypadkowemu wpadnięciu do wody, co jest istotne zwłaszcza w przypadku małych dzieci.

Czy to wybór dla mnie?

Jeśli posiadasz basen stelażowy do ogrodu, to plandeka basenowa będzie świetną inwestycją. Pamiętaj, że Twój zbiornik musi być absolutnie czysty. Wszelkie zanieczyszczenia, takie jak liście czy robaki, wpływają bowiem na dużo szybszy rozwój glonów i mikroorganizmów znajdujących się w wodzie. A to doprowadza do zapychania się filtrów basenowych. Pamiętaj, że dobry sklep z akcesoriami do basenu oferuje plandeki basenowe z certyfikatami, takimi jak CE, który oznacza, że produkt spełnia unijne dyrektywy. Skorzystasz tam ponadto z gwarancji. Zakupu możesz dokonać z domu, korzystając ze strony internetowej sklepu. Znajdziesz tam również inne produkty, które pomagają zachować czystość w basenie oraz wskazówki, jak z nich korzystać.

Jeśli chcesz długo i bezpiecznie korzystać ze swojego basenu, wiesz już, że plandeka basenowa stanowi niezbędne wyposażenie. Jeśli jeszcze nie posiadasz plandeki lub potrzebujesz nowej, wybierz sklep z akcesoriami do basenu i zainwestuj w ochronę basenu i komfort Twoich kąpieli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Więcej artykułów

Najnowsze