piątek, 24 marca, 2023

Dobry czas na odświeżenie ściany – czyszczenie elewacji – czy się opłaca?

Musisz zobaczyć

Elewacja, choć jest nie tylko izolatorem naszego domu to jest również wspaniałą ozdobą. Jednak naszemu domowi doda tylko wtedy uroku jeżeli będzie odpowiednio zadbana. Zapewne większość z nas lubi mieć porządek w domu jak i wokół niego, lecz o ile jesteśmy w stanie sami zadbać o wnętrza to w przypadku elewacji może być już trudniej….

Nie podejmuj się czyszczenia samemu

Czyszczenie elewacji bez specjalnej wiedzy i umiejętności niestety może prowadzić do pogorszenia jej wyglądu. Na szczęście na rynku istnieją firmy, które wykonują usługi czyszczenia elewacji, które oprócz specjalistycznej wiedzy, posiadają odpowiedni sprzęt i środki. Korzystając z ich usług zaoszczędzimy mnóstwo wolnego czasu, przy stuprocentowej pewności, że nasza elewacja będzie czysta i przede wszystkim w stanie nienaruszonym. 

Elewacja jest narażona na pojawianie się mchu, czy bardzo nieestetycznego grzyba spowodowanego nadmierną wilgocią. Ponadto jasne kolory ścian, narażone są na pył i brud unoszący się w powietrzu, który sprawia, że oryginalny kolor elewacji traci na swojej wartości. 

Co obejmuje usługa czyszczenia elewacji?

Usługi czyszczenia elewacji obejmują przede wszystkim fachową pomoc w celu dobrania odpowiednich środków do czyszczenia elewacji. Ponadto personel z odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, a także profesjonalnym sprzętem zajmie się wyczyszczeniem elewacji z najpowszechniejszych zabrudzeń takich jak mchy, glony czy inne zabrudzenia środowiskowe. Większość firm oprócz czyszczenia elewacji oferuje również czyszczenie dachu z wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Wszelkie prace są wykonane przy zapewnieniu 100 % bezpieczeństwa, wiele  z nich oferuje swój podnośnik przy wykonywaniu prac na wysokościach. Jest to również gwarancja wyczyszczenia wszelkich zakamarków. 

Jak wygląda samo czyszczenie?

Czyszczenie elewacji polega przede wszystkim na umyciu jej wodą, przy pomocy myjki ciśnieniowej, następnie spłukuje się brud i inne nieczystości ze ściany. Kolejno trzeba zabezpieczyć elementy wykonane z kamienia, drewna bądź metalu. W zależności od materiału z jakiego została wykonana elewacja można przeprowadzić różne zabiegi takie jak piaskowanie czy nałożenie na zewnętrzne ściany preparatu w postaci farby oraz środków chemicznych. Jeżeli chodzi o zabieg piaskowania to jest on gwarancją perfekcyjnego wyczyszczenia wszelkich zabrudzeń, nawet tych w bardzo wąskich przestrzeniach czy trudno dostępnych miejscach, a  wszystko to dzięki strumieniowi piasku wycelowanemu w ścianę domu. A co najważniejsze hydro piaskowanie nie uszkadza elewacji. Zabieg czyszczenia elewacji polegający na nałożeniu na zewnętrzną ścianę odpowiedniego preparatu w postaci farby i środków chemicznych  świetnie sprawdza się do eliminacji znajdującego się na elewacji grzyba. Ponadto odświeża kolor i zapobiega powstawaniu grzyba w późniejszym czasie. Czyszczenie elewacji obejmuje również dach, choć proces ten jest o wiele bardziej skomplikowany niż w przypadku elewacji. Warto zadbać o wygląd zewnętrzny naszego domu czyszcząc elewację z wszelkiego rodzaju zabrudzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Więcej artykułów

Najnowsze