niedziela, 28 maja, 2023

Samochód powypadkowy – czy warto rozważyć zakup takiego pojazdu?

Musisz zobaczyć

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób decyduje się na zakup swojego własnego samochodu. Wszystko dlatego, że to jest oczywiście wygoda. Można jechać gdzie się chce i kiedy się chce. Nikt nie jest od nikogo zależny, a o to przecież  w tym chodzi. Dużo osób decyduje się na zakup nowego auta, prosto z salonu. Niestety nie wszystkich na to stać, gdyż takie pojazdy dość sporo kosztują. Dlatego na rynku mamy możliwość także zakupu używanego auta. Nie oznacza to oczywiście, że taki pojazd jest zły. Jednak kolejną popularną opcją jest zakup samochodu po wypadku. Jednak większość osób się boi zaryzykować wziąć taki pojazd. Dlatego też niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić czy takie rozwiązanie się opłaca. Dodatkowo będzie można dowiedzieć się, jakie są plusy i minusy takiego rozwiązania. Jeśli zatem kogoś interesuje ta tematyka, to powinien zapoznać się z tekstem. Być może kogoś on zaciekawi i zachęci do wybrania takiego samochodu. 

Zalety i wady kupowania rozbitego samochodu

Wiele osób zastanawia się nad zakupem samochodu, który uległ wcześniej wypadkowi. Wiadomo jednak, że każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Jeśli uszkodzenia auta są minimalne to warto zainwestować w taki pojazd. Wszystko dlatego, że większość kupujących patrzy na cenę. Otóż warto dodać, iż jedną z najważniejszych korzyści jest niższa cena detaliczna. Chodzi o to, iż auta, które uległy wypadkowi, zazwyczaj kosztują średnio 60% ceny samochodów nieuszkodzonych, nawet jeśli w takim przypadku naprawy są bez zarzutu. A wiadomo, że to już jest zachęta dla przyszłych kupujących.  W takim przypadku mamy możliwość zakupu różnych marek, nawet modeli sportowych, typu Porsche, czy nawet  Ferrari. I to za o wiele mniejsze pieniądze. No kto by nie skorzystał? Inną zaletą takiego rozwiązania jest możliwość wykorzystywania historii wypadku danego pojazdu, który nas interesuje. Wszystko po to, aby można było wynegocjować bardzo dobrą dla nas cenę.

Bądź uważny przy zakupie

Jednak są także minusy takiego rozwiązania. Mianowicie chodzi o to, iż historia wypadków danego auta dość mocno wpływa na wartość pojazdu. Dlatego też, jeśli raport historii wygląda dość poważnie, to niestety, ale możemy mieć dość spore trudności zarówno w jego odsprzedaniu jak i  refinansowaniu uszkodzonego pojazdu.  Dlatego osoba kupująca powinna być w stu procentach zdecydowana, czy chce kupić taki pojazd i czy zamierza zmieniać samochód w najbliższych latach.

Warto dodać, iż jeśli chcemy sprowadzić auto z zagranicy, to musimy wiedzieć jak wygląda transport powypadkowego samochodu. Jest to popularne wśród Polaków. Warto dodać, iż  koszt sprowadzenia auta zza granicy jest zależny także od stanu technicznego auta oraz odległość. Samochód powypadkowy można kupić w komisie lub od handlarzy aut. Jednak popularny jest bezpośredni zakup auta i sprowadzenie go do kraju. Możemy to zrobić samodzielnie lub skorzystać z firm, które oferują usługi transportowe. 

Tylko od nas zależy jaką formę transportu wybierzemy. To nasze auto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Więcej artykułów

Najnowsze