niedziela, 28 maja, 2023

Wyspy Kanaryjskie – czemu zawdzięczają swoją popularność?

Musisz zobaczyć

Wyspy Kanaryjskie swoją nazwę zawdzięczają od słowa ,,canis”, czyli pies. Większość mylnie sądzi, że nazwa wywodzi się od ptaków, a dokładnie kanarków. To psy, a nie kanarki dały nazwę archipelagowi Wysp kanaryjskich. Natomiast kanarki swoją nazwę zawdzięczają wyspą, na których dziko żyją.

Dawno temu Wyspy Kanaryjskie były zamieszkiwane przez stada wolno żyjących psów (łac. canis). Najpierw od nazwy psów powstała nazwa wyspy, a dopiero później od nazwy wyspy utworzono nazwę ptaków.

Dlaczego Wyspy Kanaryjskie są tak popularne?

Wyspy Kanaryjskie to archipelag wysp pochodzenia wulkanicznego. Należą do Hiszpanii i znajdują się na Oceanie Atlantyckim. Ich powierzchnia to prawie 7500 km kw. O Wyspach Kanaryjskich słyszał każdy. Dlaczego cieszą się tak wielką popularnością i są tak chętnie odwiedzane przez turystów? Otóż do Archipelagu należy 8 wysp, które posiadają najwspanialszy klimat na Świecie. Nie bez powodu nazywa się ich wyspami wiecznej wiosny. Piękne rajskie plaże, wulkaniczny krajobraz, zielone lasy, klify i krystalicznie czysta woda sprawiają, że miejsce to zapada głęboko w pamięci odwiedzających.

Zastrzyk energii

Pobyt na Wyspach Kanaryjskich to przygoda życia, która na dodatek ładuje nas pozytywną energią. Wyspy nastawione są na turystów, dlatego znajduje się na nich masę atrakcji i możliwości na aktywne spędzanie czasu. Klimat oraz pogoda nie pozwolą nam na siedzenie w pokoju hotelowym. Archipelag tętni życiem i wręcz wciąga, aby w tym życiu uczestniczyć. Po zakończonym pobycie na Wyspach jest się naładowanym i gotowym na stawianie czoła wyzwaniom dnia codziennego. Do najbardziej znanych wysp Archipelagu należą: Teneryfa, Gran Canaria, Lanzarote, La Palma czy El Hierro. Dwie pierwsze do istny raj kurortowy, gdzie masowo napływają turyści z całego świata. Pozostałe to bardziej ustronne miejsca, gdzie możemy wybrać się na wycieczkę, aby bardziej po obcować z łonem natury. Każda z wysp ma swój urok, klimat oraz duszę, o których warto się osobiście przekonać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Więcej artykułów

Najnowsze