niedziela, 28 maja, 2023

Sklep obsługiwany przez roboty – czy to działa?

Musisz zobaczyć

Sklep obsługiwany tylko i wyłącznie przez roboty to nie scena z filmu science fiction, lecz rzeczywistość. Taki sklep należy do firmy Huawei i działa już od 1 stycznia 2020 roku. Dla większości może wydawać się to niemożliwe, ale w sklepie nie ma ani jednego człowieka. Wszystkie czynności wykonywane są przez maszyny.

Całkowita mechanizacja

Jest to pierwszy na świecie bezzałogowy sklep z produktami. Potencjalnych konsumentów zamiast personelu obsługuje specjalistyczny robot. Front sklepu wykonany jest z kuloodpornego szkła, a całość budynku posiada kształt cylindra. Robot, który pełni funkcję sprzedawcy posiada dwa mniejsze ramiona oraz jedno większe. Mają one duże zasięgi oraz możliwość obrotu o 360 stopni.

Taki rodzaj sklepu może być czynny 24 godziny na dobę. Jak wyglądają zakupy? Otóż konsumenci w specjalnie wydzielonej części dla klientów przy pomocy dużego wyświetlacza składają swoje zamówienia. Nasze zamówienie przynoszone jest do miejsca odbioru towaru przez robota.

Sklep ten znajduje się w jednym z centrów handlowych w miejscowości Wuhan w Chinach. Sklep nie jest duży, ale duża powierzchnia byłaby zbędna. Towary nie są eksponowane na półkach, lecz wybierane przez klientów za pomocą terminala dotykowego. Całość sterowana jest przez bardzo zaawansowany system komputerowy, który umożliwia dokonanie zakupu oraz bezproblemową i szybką transakcję. Transakcja przebiega bez udziału człowieka, czyli jest w pełni zautomatyzowana.

Asortyment sklepu

W sklepie możemy dokonać zakupu smartfonów oraz wszystkich akcesoriów z nimi związanych. Huawei stworzył możliwość wcześniejszego zamówienia i opłacenia towaru poprzez stronę internetową, a następnie odbiór swojego zamówienia w sklepie. Sklep powstał z zamiarem wybadania rynku na taki rodzaj usług. Jeśli klientowi taka forma zakupów przypadnie do gustu, to na pewno powstanie więcej takich punktów sprzedażowych. Motorem sprzedaży jest klient, więc to od niego zależą losy sklepu obsługiwanego przez maszynę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Więcej artykułów

Najnowsze